MAPA SERWISU

O NAS
TRASY
PLANOWANE
GALERIA
TESTY
PORADY
LINKI
ZASŁYSZANE
NASZE ROWERY
POCZĄTEK
NAPISZ DO NAS
CO NOWEGO


TopLista - oddaj swój głos
--== Toplista Polskich stron rowerowych ==--
Toplista rowerowych stron WWW - bikeworld.pl

Księga gości

pl.rec.rowery


Różne

Bornholm (Dania) - wyspa rowerzystów

Po stworzeniu Skandynawii Bogu zostały resztki tych wszystkich cudowności, które dał krajom Północy. Bóg te resztki zebrał i rzucił do Bałtyku - tak powstał Bornholm

Na ciemnozielonych tablicach wskazujących drogę prosto do nieba widnieje napis "Cykelvej" (ścieżka rowerowa). Bornholm jest rajem dla turystów rowerowych! Wyspa o linii brzegowej długości 140km stwarza idealne warunki do spędzenia urlopu na rowerze. wydawać by się mogło, że Bornholm można objechać w jeden dzień. Nic bardziej mylnego - teren jest bowiem zróżnicowany; czasem płaski, a czasem pagórkowaty.
Jedne z najlepszych i najpiękniejszych w Europie, bornholmskie ścieżki rowerowe długości 250km wiją się kilometrami wzdłuż i wszerz wyspy, na której nawet początkujące maluchy mogą się czuć bezpiecznie. Tablice z napisem Cykelvej stoją wszędzie przy szosach, więc nietrudno je znaleźć. Nie mniej jednak warto zajrzeć do publikacji wydawanych specjalnie dla turystów, aby w pełni wykorzystać walory wyspy (Tu można zamówić mapy i przewodniki).

Z Polski na Bornholm
Na Bornholm pływają m. in. promy Polferries. Wypływają one ze Świnoujścia. Łączny czas rejsu wynosi około 5 godzin i 30 minut. Prom dopływa na Bornholmie do miasta Rønne. Przewóz roweru promem jest bezpłatny.


Ciąg dalszy nastąpi... Bornholm jest dla każdego, ciekaw miejsca, trasy warte przejechania, porady praktyczne, i wiele innych rzeczy


Poprzednia strona